Upravit stránku

V rajské zahradě

Sezóna rajčat je tady a věřte, že ať pěstujete červené, zelené nebo zářivě žluté, tyto plody vám pokaždé přinesou pořádnou porci nejen zkrášlujících látek a vitamínů, ale navíc si z nich můžete udělat plno lahodných dobrot pro vaše bříško, jelikož jsou velmi zdravé a chutné! Tak se pojďme na to rajčatové tvoření společně podívat hezky zblízka.

Nechte svůj talíř rozkvést

Víte, že člověk kromě vůní vnímá při jídle i barvy?

Ty můžete do svých salátů, ke grilovanému masu nebo jiných různých dobrot vpravit pomocí nasbíraných květů. Podlehněte barevnému ohňostroji na talíři!

Svatojánská noc a její tradice

Už i naše babičky věděly, že má v sobě svatojánská noc, jež spadá z 23. června na 24. června, velikou sílu, a že bylinky, které v ten den nasbíráme, jsou daleko účinnější než kdykoliv předtím. Vydejte se tedy s námi na sběr léčivek právě v tuto chvíli, kdy je vzduch prosycený láskou, nespoutaností a svobodou.

Superpotraviny našich babiček

Superpotraviny jsou v současnosti velkým trendem, ale není to zdaleka výhradně moderní záležitost. Potravinami se super účinky totiž obohacovaly svůj jídelníček už naše babičky. 

Sedmikrásky, královny jara

Sedmikrásky patří mezi první jarní bylinky a už i naše babičky věděly, jaké poklady se v těchto malých rostlinkách ukrývají. Jejich kvítky pak nejen krásně vypadají, ale i skvěle chutnají. Stačí se jen sehnout a natrhat je!

Bylinky na zahřátí

Jak říká moje babička, v zimě je potřeba tělo pěkně prohřát bylinkami a kořením, aby bylo zdravé a silné.
Nahoru