Upravit stránku

Zázračné sedací koupele

Jak říká moje babička, sedací koupele jsou levné, časově nenáročné, jednoduché, a hlavně 100% účinné! Skvěle vám pomohou a uleví od různých zdravotních neduhů, tak je určitě vyzkoušejte.

Růže šípková - mocná čarodějka babího léta

Mám ráda vůni a něžnost šípkové růže, jež je ozdobou přírody a okrasných zahrad. Oblíbená byla už ve starověkém Řecku a Římě a její květy bývaly odedávna symbolem lásky, touhy, něžnosti, ale také mlčenlivosti a mládí. Už i léčitelé ve starověku věděli o povzbuzujících účincích, kterými se šípková růže může pyšnit.

Čarovná červená řepa

Červená řepa patří do našich jídelníčků již od pradávna, a to nejen díky skvělé chuti, ale i zdravým účinkům. Čistí krev, snižuje cholesterol, hojí akné a ekzémy a podle mé babičky taky skvěle utišuje bolest zubů. Schovává se sice v zemi, ale když ji vytáhnete, okouzlí vás barvou, chutí i porcí podzimních vitamínů a minerálů. Navíc dokáže omladit pleť, zlepšit náladu a dodat vlasům barevný šmrnc!

V rajské zahradě

Sezóna rajčat je tady a věřte, že ať pěstujete červené, zelené nebo zářivě žluté, tyto plody vám pokaždé přinesou pořádnou porci nejen zkrášlujících látek a vitamínů, ale navíc si z nich můžete udělat plno lahodných dobrot pro vaše bříško, jelikož jsou velmi zdravé a chutné! Tak se pojďme na to rajčatové tvoření společně podívat hezky zblízka.

Nechte svůj talíř rozkvést

Víte, že člověk kromě vůní vnímá při jídle i barvy?

Ty můžete do svých salátů, ke grilovanému masu nebo jiných různých dobrot vpravit pomocí nasbíraných květů. Podlehněte barevnému ohňostroji na talíři!

Svatojánská noc a její tradice

Už i naše babičky věděly, že má v sobě svatojánská noc, jež spadá z 23. června na 24. června, velikou sílu, a že bylinky, které v ten den nasbíráme, jsou daleko účinnější než kdykoliv předtím. Vydejte se tedy s námi na sběr léčivek právě v tuto chvíli, kdy je vzduch prosycený láskou, nespoutaností a svobodou.
Nahoru