Upravit stránku
 • Proč nejsou hnojiva a substráty označeny BIO?

  Platná legislativa pro hnojiva a substráty takové označení neumožňuje; označení BIO je platné pro potraviny. Pokud je hnojivo nebo substrát vhodný pro pěstování BIO ovoce nebo BIO zeleniny, musí odpovídat platným evropským nařízením;  tyto výrobky pak mohou být označeny na obalech větou: 
  Tento výrobek je možné použít v ekologickém zemědělství dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů.

 • Kde mohu koupit produkty NATURA?

  Výrobky naší značky Agro NATURA můžete zakoupit v sítích hobby marketů, některých potravinových marketů a v široké síti zahradních center. Příklady možností nákupu najdete zde: stačí vybrat region, kde nákup plánujete.

 • Dá se předejít výskytu chorob v zahradě?

  Pro takový sanitární preventivní postřik můžete použít nějaký měďnatý přípravek - třeba Kuprikol 50 nebo Champion 50 WG; zahubí spory hub uchycené na kůře stromů a keřů. Aplikujte do skanutí. Ideální je aplikovat postřik na jaře před rašením a na podzim po opadu listů. Oba přípravky jsou schválené pro použití v ekologickém zemědělství.

  Důležité je ale i vaše chování v zahradě po celou sezonu; např. nekompostovat napadené rostliny; v případě výskytu chorob včas zasáhnout a nenechat je šířit; nezalévat na listy apod.

 • Mohu si omezit škůdce na zahrádce?

  Málokdo dnes na prevenci dbá. Byli jsme zvyklí koupit si postřik a bylo to. Úplně jsme zapomněli, že prevence nám může ušetřit čas, peníze a hlavně naši zahrádku. Příroda to dobře vymyslela a umí se často i sama ubránit - podporujeme tedy užitečný hmyz, jako jsou slunéčka (včetně jejich larev) nebo škvoři, pro které jsou pochoutkovou především mšice. Vytváříme rostlinám podmínky tak, aby se škůdcům nedařilo - záhony plejeme, mulčujeme, používáme ochranné sítě. Pokud to lze, škůdce můžeme likvidovat i sběrem. Jako další alternativa je preventivní jarní postřik (před rašením, než prasknou pupeny), který zahubí přezimující stádia škůdců - vajíčka. NATURA má v sortimentu výrobek Rock Effect, který toto umí dobře - je vhodný pro BIO pěstování. Nemusíme se bát, že si do zahrádky dáváme chemii.

 • Pokud je hnojivo označené jako přírodní, znamená to automaticky, že je vhodné pro pěstování BIO ovoce a BIO zeleniny?

  Pokud je hnojivo nebo substrát vhodný pro pěstování BIO ovoce nebo BIO zeleniny, musí odpovídat platným evropským nařízením;  tyto výrobky jsou pak označeny na obalech větou: 
  Tento výrobek je možné použít v ekologickém zemědělství dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů. Označení přírodní tedy neznamená přímo vhodné pro ekologické zemědělství; vyjadřuje spíše přírodní původ složek v receptuře.

 • Co je ochranná lhůta?

  Ochranná lhůta je počet dní, které musíte dodržet mezi posledním termínem aplikace a sklizní. Většinou se uvádí u přípravků na ochranu rostlin. 

 • Co znamená „vhodné pro BIO pěstování“?

  Výrobek takto označený musí vyhovovat platnému evropskému nařízení a měl by být označen větou: Tento výrobek je možné použít v ekologickém zemědělství dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů. Takový výrobek můžete bez obav použít pro ekologické pěstování.

Nahoru