Upravit stránku

Je čas zrýt užitkovou zahrádku a připravit ji na další úrodu

Na podzim se vaše ruce na zahrádce nezastaví. Pořád je co dělat. Stříhat rostliny, které se pomalu ale jistě ukládají ke spánku. Pomoci ovocným stromům od uschlých plodů. Dát trávníku poslední péči, než ho pokryje mrazivá jinovatka. Shrabat a uklidit listí, aby pod ním trávník netrpěl a hlavně, aby si v nich myši neudělaly bydlení. Zahrádkář se zkrátka má co otáčet. Asi jeho největším posláním je však rytí záhonků, políček a příprava půdy. Protože úroda v příštím roce bude hodně záviset právě na této činnosti!

Pozvěte na zimu do své zahrádky česnek

Česnek je velmi specifikou plodinou, bez které se neobejdou rozmanité národní kuchyně, především ta naše česká. Obsahuje různé sloučeniny síry a jeho přítomnosti předchází štiplavé aroma. Tím se však nenechte odradit a vysaďte ho do svého bohatého přírodního království. Pojďte mu společně najít to nejlepší místo, aby se během zimy pořádně rozrostl. Ať se můžete v příštím roce těšit z jeho bohaté úrody.

Září - ideální čas připravit rostlinky i stylové nádoby k zimnímu odpočinku

S příchodem září jsou ranní či večerní pohledy do rozkvetlého království na zahradě nebo balkonku zahaleny chladnějším počasím. Podzim již klepe na truhlíky s barevnými kytičkami i pokojovkami, které se přes celé léto slunily a relaxovaly na čerstvém vzduchu. Nenechte své barevné krásky ohrozit klesající teplotou a najděte jim nové místo, a to doma. A připravte se na podzim se stylem i předstihem.

Vytvořte si zahrádku, která se stane podzimním klenotem

Dny se pomalu zkracují, avšak sluneční paprsky neztrácejí nic ze své intenzity. Užívejte si tak krásných letních dnů v barevném přírodním království. Ať už se těšíte z barevných květin či sklízíte rozmanité plody, vychutnávejte si tyto bohaté okamžiky plnými doušky. Podzim totiž tady bude cobydup. Přichystejte se tak na jeho příchod v plné parádě, ať zahrada na podzim zazáří.

Natrhejte si na zahrádce barevné plody s jedinečnou chutí

Právě si vychutnáváte pohled na barevnou zahrádku? Anebo jste se rozhodli po přečtení minulého článku nelenit, aby se vám půda po sklizených plodinách začala zase zelenit? Sázíte-li zrovna letní zeleninu, jako jsou křupavé letní saláty, a ještě křupavější ředkvičky nebo mrkve, pak myslete na jejich ochranu. Nikdo přeci nechce, aby jeho pečlivě vybudované přírodní království zničili škůdci a choroby.

Obohaťte zahrádku zeleninou i během léta!

Léto je v plném proudu a vy se tak můžete kochat krásou vlastní zahrádky. Také milujete toto období, ve kterém si můžete nasbírat na snídani slaďoučké ovoce či se během dne osvěžit šťavnatou zeleninou? A ta chuť a vůně čerstvě natrhaných bylinek, které sluší nejenom letní večeři, ale i ukrojenému krajíčku chleba. Dostali jste chuť na něco, co vám na zahrádce zrovna neroste? Nezoufejte, i léto je vhodným obdobím, ve kterém můžete zahrádku potěšit novými druhy zeleniny. A z některých plodů se můžete radovat ještě před příchodem podzimu či s jeho nástupem.
Nahoru