Upravit stránku

Dopřejte ovocným stromům tu nejlepší jarní péči

Malebné koruny ovocných stromů, které zpočátku zdobí jemné bohaté bílé a narůžovělé květy a posléze šťavnaté slaďoučké plody mohou rozkvétat i na té nejmenší české zahrádce. Tyto stromky svojí krásou přilákají nejen vaše pohledy, ale bohatý nový život, který se uhnízdí v jejich korunách.

Za krásné jahody: Jak je na jaře probudit k životu?

Letošní jaro se nám může zdát chladnější, než jsme zvyklí z předchozích let. Teploty i srážky jsou ale vzhledem k ročnímu období naprosto normální, stejně jako střídání slunečných a podmračených dnů. Příroda tak postupně nabývá na síle a s ní ožívají i naše zahrádky. Mezi prvními, kdo se hlásí o slovo, jsou jahodníky. Jakou jim poskytnout péči, abychom si mohli brzo pochutnat na jejich slaďoučkých plodech?

Když se zahrádka pomalu začíná probouzet ze zimního spánku

Sněhová nadílka z posledních dnů začíná pomalu, ale jistě odtávat. A se stoupající rtutí teploměru se postupně probouzí i naše zahrádky. Z pod sněhové peřiny vykukují stálozelené keře a stromky, které svou barvou osvěží nejen samotnou zahrádku, ale i nás. Půdu začínají prorážet první jarní květinky, aby ukázaly svoje krásné barvičky. Na záhoncích přebírají vládu něžné sněženky a bledule, tajuplné čemeřice či výrazné krokusy, které zachytí pohled každého, kdo kolem nich projde. 

Copak letos přinese na naši zahrádku tajuplný únor?

Tajemný únor nás zavalil dešťovými přeháňkami. Co ale přinesou další dny v jeho společnosti, to už nám prozradit nechce. Na to, že patří mezi nejkratší měsíce, umí se zahrádkou pořádně čarovat. V prvních dnech ji zahalí do společnosti mrazíků i sněhu a ty poslední již prorůstají krásou prvních jarních květinek. A jejich půvab vynikne nejvýrazněji v takové zahrádce, která pomalu sílí. Vyrazte tak na romantickou procházku po zahrádce, při které obhlédnete, co všechno je třeba udělat, než se zahrádka naplno probudí ze zimního spánku. 

Do jaké podoby se v příštím roce probudí vaše zahrádka?

Také si tak rádi vychutnáváte adventní procházky vaší zimní zahradou? Zvláště ve chvílích, kdy se na ní třpytí jemná vrstva běloučkého sněhu a z oblohy padají droboučké sněhové vločky, které na vzácný okamžik ozdobí i váš kabátek? Věřte, že tento kouzelný vánoční čas je ideální na to, abyste do detailů promysleli, do jaké podoby vaše zahrádka vyroste v následujícím roce. 
Nahoru