Upravit stránku

Září - ideální čas připravit rostlinky i stylové nádoby k zimnímu odpočinku

S příchodem září jsou ranní či večerní pohledy do rozkvetlého království na zahradě nebo balkonku zahaleny chladnějším počasím. Podzim již klepe na truhlíky s barevnými kytičkami i pokojovkami, které se přes celé léto slunily a relaxovaly na čerstvém vzduchu. Nenechte své barevné krásky ohrozit klesající teplotou a najděte jim nové místo, a to doma. A připravte se na podzim se stylem i předstihem.

Vytvořte si zahrádku, která se stane podzimním klenotem

Dny se pomalu zkracují, avšak sluneční paprsky neztrácejí nic ze své intenzity. Užívejte si tak krásných letních dnů v barevném přírodním království. Ať už se těšíte z barevných květin či sklízíte rozmanité plody, vychutnávejte si tyto bohaté okamžiky plnými doušky. Podzim totiž tady bude cobydup. Přichystejte se tak na jeho příchod v plné parádě, ať zahrada na podzim zazáří.

Natrhejte si na zahrádce barevné plody s jedinečnou chutí

Právě si vychutnáváte pohled na barevnou zahrádku? Anebo jste se rozhodli po přečtení minulého článku nelenit, aby se vám půda po sklizených plodinách začala zase zelenit? Sázíte-li zrovna letní zeleninu, jako jsou křupavé letní saláty, a ještě křupavější ředkvičky nebo mrkve, pak myslete na jejich ochranu. Nikdo přeci nechce, aby jeho pečlivě vybudované přírodní království zničili škůdci a choroby.

Obohaťte zahrádku zeleninou i během léta!

Léto je v plném proudu a vy se tak můžete kochat krásou vlastní zahrádky. Také milujete toto období, ve kterém si můžete nasbírat na snídani slaďoučké ovoce či se během dne osvěžit šťavnatou zeleninou? A ta chuť a vůně čerstvě natrhaných bylinek, které sluší nejenom letní večeři, ale i ukrojenému krajíčku chleba. Dostali jste chuť na něco, co vám na zahrádce zrovna neroste? Nezoufejte, i léto je vhodným obdobím, ve kterém můžete zahrádku potěšit novými druhy zeleniny. A z některých plodů se můžete radovat ještě před příchodem podzimu či s jeho nástupem.

Vytvořte si pestrobarevné království, kde plíseň nebude mít šanci

Máte radost ze své zahrádky, ale stále vás sužují obavy o její blaho? Jedním z největších strašáků je plíseň, která vás může okrást o barevné přírodní bohatství. Vhodným bojovníkem je zdravá půda, ze které vyrůstají zdravé, silné a odolné rostliny, které se dokážou samy ubránit škodlivým onemocněním.

Buďte společně s přírodou o krok napřed před nebezpečnými škůdci

Není nic hezčího, než se kochat krásou a bohatou atmosférou zahrádky a vůbec celého přírodního cyklu, jehož součástí je i ta nejmenší zahrádka. Všechny ty stromy, keře, rostlinky, květiny, plody a drobný poletující hmyz tvoří přírodní bohatství, které zároveň chrání před nebezpečnými škůdci. Připravte se společně s rostlinkami na všechno, ať vás nic nepřekvapí!
Nahoru