Upravit stránku

Substrát pro rajčata, okurky a papriky

Popis produktu

Substrát je vyroben pouze z přírodních surovin: rašeliny, kokosové rašeliny a jílu, s upravenou reakcí vápencem a obohacený zvýšenou startovací dávkou organického hnojiva. Substrát je vhodný pro biopěstování. Jedinečná struktura zaručuje rostlinám optimální provzdušnění kořenového balu, a tím urychluje růst kořenů. Díky vysoké nasáklivosti výborně zásobuje rostliny vodou a živinami včetně mikroprvků. Neobsahuje semena plevelů.

Velikost: 50 l

Použití

  • pro všechny druhy rajčat, okurek a paprik pěstovaných ve venkovní zahradě, pařeništích, sklenících, pěstebních nádobách, či vyvýšených záhonech

Dávkování

  • Pěstování na záhonech: před výsadbou odeberte nevhodnou půdu z míst, kde chcete zeleninu vysadit a místo ní nasypte tento substrát (10 až 30 cm). Rostliny zasaďte do vyhloubených jamek, obsypte substrátem a lehce přitlačte. Ihned po výsadbě řádně zalijte.
  • Pěstování v nádobách: nádobu naplňte do 2/3 substrátem, rostlinu zasaďte a obsypte substrátem. Ten pak lehce přitlačte ke kořenovému balu. Nakonec doplňte substrát tak, aby vrchní vrstvička byla kyprá.  Ihned po výsadbě řádně zalijte.
  • Následné hnojení: s pravidelným přihnojováním začněte po 3 - 4 týdnech kapalným nebo pevným přírodním hnojivem NATURA pro BIO pěstování. 
Nahoru