Upravit stránku

Substrát pro jahody a drobné ovoce

Popis produktu

Substrát je vyroben pouze z přírodních surovin: rašeliny, kokosové rašeliny a jílu, s upravenou reakcí vápencem a obohacený základní startovací dávkou organického hnojiva. Substrát je vhodný pro biopěstování. Jedinečná struktura zaručuje rostlinám optimální provzdušnění kořenového balu, a tím urychluje růst kořenů. Díky vysoké nasáklivosti výborně zásobuje rostliny vodou a živinami včetně mikroprvků. Neobsahuje semena plevelů.

Velikost: 50 l

Použití

  • pro pěstování všech druhů jahodníků včetně převislých a jiného drobného ovoce jako je angrešt, rybíz, josta nebo maliny pěstovaných ve venkovní zahradě, pěstebních nádobách či vyvýšených záhonech
  • nejlepší čas pro výsadbu jahodníků a drobného ovoce je konec léta nebo časně na jaře; ostatní drobné ovoce zpravidla vysazujeme na podzim nebo na jaře

Dávkování

  • Pěstování na záhonech: před výsadbou odeberte nevhodnou půdu z míst, kde chcete jahodníky vysadit a místo ní nasypte tento substrát (10 až 30 cm). Rostliny zasaďte do vyhloubených jamek, obsypte substrátem a přitlačte - tzv. srdíčko sazenice musí zůstat na úrovni půdy. Ihned po výsadbě řádně zalijte.

  • Pěstování v nádobách: nádobu naplňte do 2/3 substrátem, rostlinu zasaďte a obsypte substrátem. Ten pak lehce přitlačte ke kořenovému balu - tzv. srdíčko sazenice musí zůstat na úrovni půdy. Nakonec doplňte substrát tak, aby vrchní vrstvička byla kyprá.  Ihned po výsadbě řádně zalijte.

  • Výsadba drobného ovoce: před výsadbou rostlin vykopejte odpovídající jámu, na dno nasypte trochu substrátu, zasaďte rostlinu a obsypte substrátem. Substrát lehce přitlačte a vydatně zalijte. 

  • Následné hnojení: s pravidelným přihnojováním začněte po 3-4 týdnech kapalným nebo pevným přírodním hnojivem NATURA pro BIO pěstování. Od podzimu do jara nepřihnojujte.

Nahoru