Upravit stránku

Substrát bylinková zahrádka a výsev

Popis produktu

Substrát bylinková zahrádka je vyroben pouze z přírodních surovin: rašeliny, kokosového vlákna a jílu, s upravenou reakcí vápencem a obohacený nízkou startovací dávkou organického hnojiva. Substrát je vhodný pro biopěstování. Jedinečná struktura zaručuje rostlinám optimální provzdušnění kořenového balu, a tím urychluje růst kořenů. Díky vysoké nasákavosti optimálně zásobuje rostliny vodou a živinami včetně mikroprvků. 

Velikost: 10 l

Použití

  • Výsevy a množení: pro výsev semen zeleniny i květin, k přepichování a k zakořeňování řízků; jemnější struktura usnadňuje urovnání povrchu substrátu v pěstební nádobě. Po výsevu udržujte substrát ve vlhkém stavu, avšak nepřemokřujte ho; klíčící rostliny by vlivem nadměrné vlhkosti mohly zahnívat. 
  • Pěstování bylinek a zeleného koření: vyhovuje pěstování celé řady bylinek a zeleného koření: máty peprné, bazalky, pažitky, řeřichy, kudrnky, majoránky, levandule, saturejky, kerblíku, libečku a jiných aromatických rostlin pěstovaných ve venkovní zahradě, sklenících, pěstebních nádobách či vyvýšených záhonech.
  • substrát není vhodný pro kyselomilné rostliny

Dávkování

  • Výsadba do nádob: zakryjte otvory pro odtok vody kamennými střepy. Na dno nádoby dejte trochu substrátu, rostlinu zasaďte a doplňte substrátem. Substrát lehce přitlačte ke kořenovému balu a zalijte.
  • Výsadba na záhony: odeberte nevhodnou půdu a nahraďte ji substrátem. Rostliny zasaďte, substrát jemně přitlačte ke kořenovému balu a zalijte.
  • Následné hnojení bylinek: s pravidelným přihnojováním začněte po 3 - 4 týdnech kapalným přírodním hnojivem NATURA pro BIO pěstování. 
  • Zálivka: bylinky zalévejte s rozvahou – nemají rády přemokření; v sušším prostředí se zvyšuje obsah silic v nati i květech a vůně je intenzivnější.
Nahoru