Upravit stránku

Místo, kde se zelení!

Trávník
Hnojením dopřejete trávníku potřebnou péči a sílu. Jenom tak se bude pyšnit vitalitou, díky které odolá chorobám, mechu a také prorůstání plevelu. Ačkoli máte přihnojeno během pár okamžiků, k samotnému uvolňování živin pak dochází pozvolna. A nemusíte se ničeho obávat, trávník můžete s radostí využívat jako doposud. Přírodní organické trávníkové hnojivo neškodí lidem, domácím mazlíčkům a posečenou trávu můžete beze strachu kompostovat.

Základem je celoroční pravidelná péče

Nejdůležitější je soustavná péče. Zářivě zelený trávník si zaslouží vaši pozornost po celý rok. A začněte hned s odchodem mrazíků. Na jaře ukliďte listí, větve, kameny a další drobné nečistoty. Trávu posekejte a vyživte a řádně trávu vyživte vhodným hnojivem. Pokud najdete místa, která jsou nezvratně poškozená a vymrzlá, je ten nejvhodnější čas je znovu osít.
TIP: Naše organické hnojivo je jemně granulované, o něco větší než zrnka máku, proto se s ním velmi dobře manipuluje. Zrnka stačí pouze rozhodit nebo aplikovat pomocí posypového vozíku. Právě díky své velikosti si hnojivo velmi dobře najde cestu do samotné půdy.

Zvítězí v létě zlatá nebo zelená barva?

Letní zlaté sluneční paprsky jsou krásné na obloze. Ale do trávy se zlatavé a suché stonky nehodí. Proto v létě trávník sekejte, zavlažujte a přihnojujte. A na podzim ho zbavte veškerých nečistot a listí, ať může přes zimu načerpat novou sílu a energii.

Vytvořte barevný domov nejen pro motýlky

Je vaším snem vystoupit rovnou z domu do krásné pestré louky? Takové, která vás potěší nejenom různými barevnými květinkami, ale i veselým životem poletujících motýlků, hmyzu ale i dalších živočichů? Pak stačí vyset bohatou směs Kvetoucí louka, která obsahuje i rostliny, na které jsme již pozapomněli, neboť postupně z našich luk mizí.

Trávník

Konec léta - čas pro louku

Louka

Před výsevem zbavte půdu plevele, kamenů a terén řádně urovnejte. Nejlépe proveďte výsev na jaře nebo na konci léta, když pominou ta největší horka. Promíchanou směs vysejte dle typu a obsahu směsi. Semínka je potřeba do půdy jemně popostrčit, například hráběmi, ale maximálně do hloubky pěti milimetrů. Povrch utužte prknem. Po výsevu udržujte půdu vlhkou, aby klíčící semena nezaschla.

I louka si zaslouží vaši pozornost

Stejně jako zelený trávník, ani louka se neobejde bez péče. V prvním roce vykouknou jednoleté rostlinky. Ve druhém roce spatří světlo světa vytrvalé traviny a luční květiny. Sečení by se mělo provádět dvakrát za rok. Pamatujte, že louce neprospěje hnojení dusíkem, podporující růst trav na úkor bylin. A také časté sekání, které způsobí, že byliny se nestačí vysemenit a nadvládu získají traviny. Už víte, jaký sen se u vás promění ve skutečnost? Bude to ten o zeleném trávníků či barevné louce?

Nahoru