Upravit stránku

Škůdci na letní zahrádce. Jak s nimi zatočit přírodní cestou?

Léto představuje pro každého zahrádkáře doslova žně. Konečně nastalo období, kdy můžete sklízet plody svého úsilí a zúročit péči, kterou jste věnovali své zelenině i ovocným stromům a keřům. Šťavnatá zelenina a slaďoučké ovoce jsou tou nejlepší odměnou. Ale pozor, neusínejte na vavřínech. I v létě, když rostliny plodí, je potřeba pečlivě kontrolovat, zda je nenapadli nejrůznější škůdci. Protože jedině, když zakročíte včas, tak plody zachráníte. 

Pozvěte do své letní zahrady vodnici a pórek

Léto je v plném proudu. Zahrádka prorůstá barevnými květy a lahodnými plody. Během procházky si plníme dlaně sladkými ovocnými plody, těšíme se z vůně omamných bylinek a sklízíme chutnou zeleninu, jako jsou rajčátka, papriky, okurky či cukety. Ty si navíc zaslouží pravidelnou kontrolu, zda je nenapadla plíseň. Přelom léta je perfektní chvíli, kdy potěšit zahrádku novými rostlinnými obyvateli. Co říkáte společnosti vodnice a pórku?

Červenec ve společnosti slaďoučkých plodů

Červenec - úrody blíženec. Také se vám vybaví tato pranostika při prohlížení přírodního barevného bohatství, ve kterém právě dozrávají do krásy různé plody? Užívejte si mimořádného pohledu, který je každým dnem vyzdobenější. Avšak nezahálejte, pusťte se do sběru drobných lahůdek, ať si můžete dopřát jejich nejlepší chuť. A aby červencové paprsky vaši zahrádku netrápily, nezapomeňte také na zavlažování. Červenec je navíc obdobím invaze škůdců, tak pozor na ně!

Užijte si v červnu zahrádku vyzdobenou angreštem a rybízem

Červen a teplo je konečně tady. Na rostoucí a postupně se vybarvující zahrádce to nadobro bují životem. Tentokrát jsme dlouho, předlouho čekali na slunečné dny. Ale ten nádherný pohled na rostoucí a zrající zahradu, které teď vládnou oblíbené drobné kuličky, jako je angrešt a rybíz. Nechte se nalákat do jejich světa a omámit jejich ostřejší chutí. 

Jak obohatí naše zahrádky žížaly, opylovači či slunéčka sedmitečná?

Žížaly, opylovači a berušky obohatí naši zahradu hlavně životem. Kdo by to byl řekl, co všechno mohou přinést do vaší zahrádky tito malí tvorové, kteří ji neozdobí jenom vizuálně. Svým chováním se postarají o to, aby vaše zahrádka zkrátka prospívala a žila si svým vlastním zdravým způsobem života. Tihle drobní pomocníci jsou neuvěřitelní dříči. Postarají se o kvalitu půdy, rozmnožování rostlinek a ochranu proti nezvaným škůdcům. A jak to všechno dokážou? Úplně jednoduše, stačí jim poskytnout ty nejvhodnější podmínky. A vy se tak můžete pochlubit kouskem svébytného barevného ráje.

Krásná a voňavá zahrada vám vyroste i v truhlících, zkuste to!

Nedovede si představit léto bez květin? Pak je pozvěte do svého života v jejich plné kráse. A že nemáte velkou zahradu, kde by mohly vyrůst? Nevadí, k vytvoření přírodního království vám postačí i malinký balkon nebo terasa. Barevný a vyzdobený balkonek bude přitahovat obdivné pohledy kolemjdoucích. Ale především se stane místem, kde se budete cítit skvěle. A sen o rozkvetlé zahrádce se stane skutečností. 
Nahoru