Upravit stránku

Zelené plíce vašeho domova

Většina lidí tráví většinu času v práci nebo doma a všichni by měli mít za cíl vytvořit si co nejzdravější a nejpříjemnější prostředí pro život. Nejjednodušší cestou je pořízení zelených rostlin, které slouží jako skvělá čistička vzduchu.

Voňavé léčivé jehličí

Jak říká moje babička, i ty nejobyčejnější věci dokáží překvapit a provést zázraky. V tomto případě je řeč o smrkovém jehličí, které nádherně voní, je plné vitamínu C a dokáže nám pomoci od mnohých neduhů. Znáte je spíše jako voňavé vánoční stromečky a jejich šišky jako úžasný přírodní materiál k výrobě vánoční dekorace, ale nenechte se zmást, jelikož to zdaleka není všechno, co tyto nádherné stromy představují. Tváří se nenápadně, ale skrývají v sobě velikou léčivou moc, na kterou naše babičky nedaly dopustit.

Zázračné sedací koupele

Jak říká moje babička, sedací koupele jsou levné, časově nenáročné, jednoduché, a hlavně 100% účinné! Skvěle vám pomohou a uleví od různých zdravotních neduhů, tak je určitě vyzkoušejte.

Růže šípková - mocná čarodějka babího léta

Mám ráda vůni a něžnost šípkové růže, jež je ozdobou přírody a okrasných zahrad. Oblíbená byla už ve starověkém Řecku a Římě a její květy bývaly odedávna symbolem lásky, touhy, něžnosti, ale také mlčenlivosti a mládí. Už i léčitelé ve starověku věděli o povzbuzujících účincích, kterými se šípková růže může pyšnit.

Čarovná červená řepa

Červená řepa patří do našich jídelníčků již od pradávna, a to nejen díky skvělé chuti, ale i zdravým účinkům. Čistí krev, snižuje cholesterol, hojí akné a ekzémy a podle mé babičky taky skvěle utišuje bolest zubů. Schovává se sice v zemi, ale když ji vytáhnete, okouzlí vás barvou, chutí i porcí podzimních vitamínů a minerálů. Navíc dokáže omladit pleť, zlepšit náladu a dodat vlasům barevný šmrnc!

V rajské zahradě

Sezóna rajčat je tady a věřte, že ať pěstujete červené, zelené nebo zářivě žluté, tyto plody vám pokaždé přinesou pořádnou porci nejen zkrášlujících látek a vitamínů, ale navíc si z nich můžete udělat plno lahodných dobrot pro vaše bříško, jelikož jsou velmi zdravé a chutné! Tak se pojďme na to rajčatové tvoření společně podívat hezky zblízka.

Nahoru