Upravit stránku

Pampeliška lékařská – slunce našeho zdraví

To pravé jaro pro mě znázorňuje nádherně zelená louka posetá kvítky pampelišek. Miluji ta malá sluníčka! Navíc jejich léčivé účinky nejsou žádným novodobým objevem. Již samotní obyvatelé antického Řecka využívali „pampeliškové mléko“ proti pihám a žlutým skvrnám na kůži, k léčbě očních zánětů či proti slabosti a únavě.

Po stopách jarních léčivých bylinek

Tak nám opět nám začíná krásná sezóna plná omamných vůní a léčivých bylinek. Příroda se probouzí ze zimního spánku, všechno začíná kvést, vzduch je plný svěží vůně a hřejivé sluneční paprsky nabírají na síle a něžně nás hřejí po tváři.

Někdo to rád horké...

Jen pouhý pohled na chilli papričky a jedno sousto jejich pálivé chuti ve mne vyvolávají pocit smyslnosti, touhy a vášně. Možná proto, že jejich sytě červená barva a tvar evokují malé plamínky, které stačí zažehnout, aby se spustil ten pravý uragán vášně, a možná také proto, že když dozrávají, je již ve vzduchu cítit vůně babího léta.

Zelené plíce vašeho domova

Většina lidí tráví většinu času v práci nebo doma a všichni by měli mít za cíl vytvořit si co nejzdravější a nejpříjemnější prostředí pro život. Nejjednodušší cestou je pořízení zelených rostlin, které slouží jako skvělá čistička vzduchu.

Voňavé léčivé jehličí

Jak říká moje babička, i ty nejobyčejnější věci dokáží překvapit a provést zázraky. V tomto případě je řeč o smrkovém jehličí, které nádherně voní, je plné vitamínu C a dokáže nám pomoci od mnohých neduhů. Znáte je spíše jako voňavé vánoční stromečky a jejich šišky jako úžasný přírodní materiál k výrobě vánoční dekorace, ale nenechte se zmást, jelikož to zdaleka není všechno, co tyto nádherné stromy představují. Tváří se nenápadně, ale skrývají v sobě velikou léčivou moc, na kterou naše babičky nedaly dopustit.

Zázračné sedací koupele

Jak říká moje babička, sedací koupele jsou levné, časově nenáročné, jednoduché, a hlavně 100% účinné! Skvěle vám pomohou a uleví od různých zdravotních neduhů, tak je určitě vyzkoušejte.

Nahoru