Upravit stránku

Hruška, královna podzimu

Kdo by neznal hrušky, královny podzimních zahrad, které umí svou slaďoučkou chutí spravit náladu? Skvěle také pomáhají při horečce, zácpě či zánětech močových cest. Vydejte se s námi a poznejte všechny účinky tohoto pokladu!

Léčivé bylinky od potoka

Pokud se chystáte vyrazit na sběr bylinek do divoké přírody, není na škodu předem vědět, kde se po kterých bylinkách poohlédnout.

Pěstujeme bylinky na klidné zažívání

Není nad to mít doma po ruce přísun čerstvých bylinek a koření. Nejenže nám vylepší pokrmy, ale také krásně provoní celý byt či dům. Pěstování navíc není vůbec náročné a zasadit si můžete semínka nejrůznějších bylinek! A pokud vás přepadne špatné trávení, tak bylinková směs z tohoto výběru vám určitě pomůže. Prozkoumejme tedy jaké bylinky nám pomohou nastolit v těle rovnováhu, abychom se cítili zase fit.

Šeřík - voňavý symbol jara

Šeřík, nádherný symbol jara, který jsme jako děti trhali na zahradě mamince ke Dni matek. Jeho nezaměnitelnou vůni a krásně uskupené květenství do hroznu zná určitě každý! Víte však i o jeho léčebných schopnostech?

Pampeliška lékařská – slunce našeho zdraví

To pravé jaro pro mě znázorňuje nádherně zelená louka posetá kvítky pampelišek. Miluji ta malá sluníčka! Navíc jejich léčivé účinky nejsou žádným novodobým objevem. Již samotní obyvatelé antického Řecka využívali „pampeliškové mléko“ proti pihám a žlutým skvrnám na kůži, k léčbě očních zánětů či proti slabosti a únavě.

Nahoru